top of page

הורים משתפים וממליצים

"אי אפשר לזהות את האווירה בבית עכשיו לעומת מה שהיה"

אני רוצה לספר לכם, שעד לפני כשבועיים שנאתי את השעות שאני לבד עם הילדים.

לא ידעתי איך להתמודד עם הבכי והדרישות שלהם והם ניצלו זאת היטב, רציתי לעשות שינוי באווירה בבית ולהחזיר לי את הסמכות ההורית והחלטתי ללכת לייעוץ אצל אור ייני המדהימה!

בפגישה של שעה וחצי בלבד (!) היא הצליחה לשנות את כל כיוון החשיבה שלי לגבי הילדים ולגבי ההורות שלי.

השינוי היה כמעט מיידי, אי אפשר לזהות את האוירה בבית עכשיו לעומת מה שהיה.

 

אלפי תודות אור!

את מהממת ואני ממליצה עלייך בחום!  נשיקות...

14.6.15

"תודה על שהראת לנו את הדרך לעשות סדר בכנופיה המתוקה הקטנה שלנו"

הי אור,

היינו אצלך ביעוץ ביום שישי לפני שלושה ימים, והרגשתי שאני חייבת לשתף אותך.

התחלנו בשבת בסדנת היצירה עם הילדים, כפי שיעצת לנו לעשות, ומאז...

ביומיים הראשונים היה קשה איתם, אבל אחרי יומיים... הכל עובד לפי הטבלה.

הילדים ממש מחוברים לסדר החדש, ומרגישים אחריות לעבוד לפי הטבלה.אז ברוך השם ממש יש שיפור משמעותי, וזה רק אחרי יומיים!

תודה. תודה על שהראת לנו את הדרך לעשות סדר בכנופיה המתוקה הקטנה שלנו.

 

"הערבים שלנו נהיו נעימים, יש לנו זמן לעצמנו וחזרנו לשפיות"

קודם כל - אני שמחה על כך שהייתה בי ההבנה שתהליך ייעוץ עשוי לעזור ולהקל מאוד ואף לפטור את הרגלי השינה (הלא טובים) של מיכלי.

השלב השני היה פשוט למצוא יועצת שינה שאוכל לסמוך עליה ויש לא מעט יועצות שינה העוסקות בתחום.

משהו בפרסום של אור בפייסבוק קרץ לי, במיוחד הניסיון שלה בתחום החינוך.

מסתבר שלא התבדיתי.

יועצת מקצועית שהשרתה אוירה נעימה לכל אורך התהליך, היתה קשובה, בעלת סבלנות אין קץ ופשוט שם תמיד לאורך כל התהליך.

השינוי בהרגלי השינה של מיכלי הם עצומים. היום היא כבר לא נרדמת מאוחר ולא נרדמת איתנו במיטה ולא עוברת אלינו למיטה באמצע הלילה ולא מתעוררת 7 פעמים באמצע הלילה כדי שנביא לה מוצץ.

שנת הלילה שלה מתחילה לכל המאוחר בשבע בערב, אני מניחה אותה במיטה והיא נרדמת לבד כשאני מחוץ לחדר.

אני לא שומעת אותה עד הבוקר, למעט אולי פעם אחת וזהו. הערבים שלנו נהיו נעימים, יש לנו זמן לעצמנו וחזרנו לשפיות.

התהליך עצמו היה הרבה יותר קל ופשוט ממה שתיארנו לעצמנו ואף היה חווייתי וליכד אותנו כמשפחה.

אמליץ לכל הורה שהרגלי השינה של ילדיו בעיתיים להתחיל ומיד בתהליך. משתלם בכל המובנים.

 

התשובות והמידע של אור הם מבוססי ראיות, נובעים משנים רבות של ניסיון ובאים ממקום של ביטחון רב

אנו ממליצים בחום רב להיכנס לתהליך עם אור. מעבר לכך שהיא נעימה, קשובה ובעלת חוש הומור (שזה מרכיב כיף בתהליך), היא מאוד מאוד מלאה באמון וביטחון בהורים, בילד/ה ובתהליך. היה לה ברור מההתחלה שנצליח, ויחד עם זאת ליוותה אותנו לאורך הדרך במורדות ובעליות ובכל הסיזיפיות הקיימת בתהליך הזה. ובעיקר – בימינו, לצערינו, הרבה הורים מאבדים את הסמכות ההורית שלהם. זה יכול להתבטא בתחושת "פחד" או חשש למול הילד והססנות לגבי מה מותר ומה אסור לומר לילד, ולחלופין זה יכול להתבטא בגילוי של תוקפנות כלפי הילד (שהרבה פעמים נובע מאותה עמדת "ספק" או הססנות למול הילד). תהליך זה, לא רק מלמד את הילד איך ללכת לישון ואיך לישון בלילה, אלא הוא בעצם קודם כל מלמד מחדש את ההורה איך לחוש סמכות מול הילד, איך לדעת מה הם הגבולות שהילד צריך ואיך להציב את הגבולות שהילד כה זקוק להם, כדי לחוש בפנים ביטחון ויציבות (שהוא בעצם שיקוף של הביטחון והיציבות שההורה חש בתוך עצמו ומשדר גם לילדיו).לי ולבעלי יש, ברוך ה', 5 ילדים. נחלה היא הרביעית שלנו. ילדה קסומה, יפיפיה וחכמה לא קטנה. אני מרגישה שמה שאור לימדה אותנו, הצלחנו להפנים וזה ממש עוזר לנו למול שאר הילדים ולמול כלל המערכת המשפחתית והסדר שנכנס לבית.מרגע שהתחלנו את התהליך התחושה היתה שהתשובות והמידע של אור הם מבוססי ראיות, נובעים משנים רבות של ניסיון ובאים ממקום של ביטחון רב.אני עצמי פסיכולוגית, וברוב המוחלט של השיחות עם אור התרשמתי שהיא מבינה על מה היא מדברת, היא שמה לב לפרטים ולדקויות של האירועים/התיאורים והיא לא נותנת תשובות שטחיות.אור לחלוטין ליוותה אותנו, יד ביד, לאורך כל התהליך. היא היתה קשובה (!!) מאוד בכל השיחות שלנו, מעודדת,  ובעיקר מלאה באמון ובביטחון בנו ובתהליך ובנחלה (ביתנו) שנצלח את הדרך. אם שכחנו (לא פעם...) לשלוח דיווח בזמן, היא עצמה היתה מתזכרת אותנו ואף מאפשרת אח"כ שיחה טלפונית. היא ענתה לכל מייל שלנו, לעומק ולרוחב.היעוץ והליווי של אור פשוט עוזר בגדול! וזה משפיע, לא רק על שינת הלילה, אלא גם על כלל ההתנהגות גם ביום.כיום נחלה הולכת לישון במיטה שלה ולא במנשא גב על גבו של בעלי. הבית שונה לחלוטין בעקבות זה. מופלא. אור פשוט למדה להכיר אותנו ואת נחלה. אשכרה עצוב לנו להיפרד ממנה.

 

"התחלנו סקפטיים וסיימנו מאמינים"

כשהגענו לאור היינו די מיואשים, רצינו שעילי יישן אבל לא רצינו שיבכה.

היה חשוב לנו לא להשתמש בשיטות של הכנעת הילד על ידי עזיבתו במיטה

ולכן עשינו כל מה שהוא רצה וכל מה שלא נכון לעשות, החל משימוש בעגלה ובבקבוק כאמצעי הרדמה ועד מכשירי מוסיקה מרגיעים. כל אלה הובילו את עילי להתעורר מספר פעמים רבות במהלך הלילה, תוך ציפייה לקבל אוכל (שהוא כמובן קיבל) ולפעמים פשוט רצה להישאר ער ואנחנו כמובן ערים יחד איתו...

 

אור, תוך הבנה מלאה של עקרונותינו שלא לתת לתינוק לבכות עצמו לישון, החלה איתנו בתהליך מתחשב ואוהב שבו לימדנו את עילי לישון ואת עצמנו לאפשר לו לישון.

 

התהליך התעדכן ככל שהתקדמנו, התחלנו סקפטיים וסיימנו מאמינים. אור השקיעה אין ספור שעות בניתוח ההתעוררויות של עילי. בכל יום כתבה לנו "מאמר" ארוך שפירט את כל מה שעשינו נכון, כל מה שעשינו לא נכון וכן כל מה שעלינו לעשות על מנת להשתפר. כמו כן, לא וויתרה גם על שיחות טלפוניות עם שנינו ואפילו הדריכה טלפונית את המטפלת של עילי מספר פעמים.

 

תוך חודש וחצי עילי כבר בקושי התעורר ולא אכל בכלל במהלך הלילה, התהליך כולו הושלם תוך חודשיים כאשר עילי ישן לילות שלמים וגם ישן במהלך היום. חשובה לא פחות ההרדמה שהפכה להיות קלה ונעימה.

 

החיים שלנו ושל עילי השתנו וכל זאת בצורה נעימה ועטופה באהבה ורוגע, לא התפשרנו ועדיין הצלחנו ועזרנו לכל המשפחה שלנו לחיות חיים שפויים ונעימים.

 

תודה אור!

 

תל אביב

"תודה על שעזרת לנו להחזיר את השפיות"

אור יקרה,

רצינו להגיד לך תודה!

תודה על הסבלנות, על הרצון הטוב ועל האכפתיות.

​תודה על השיחות המעמיקות שהבהירו לנו כל כך הרבה על הטעויות שאנחנו עושים, וסידרו לנו את הראש. תודה על שעזרת לנו להחזיר את השפיות ללילות, ולא פחות לימים. לא פשוט לסדר נכון את העניינים כשיש שני ילדים קטנים, אבל ההסברים המפורטים והמקצועיים שלך בהחלט עזרו לנו להבין איך עושים את זה נכון.

 

"סוף סוף זכינו לשקט הנפשי"

תהליך ייעוץ השינה את חיינו לחלוטין, ממש מהפך! מתינוקת שנרדמת רק על הידיים וגם זה בקושי, שגם כשכבר נרדמת מתעוררת מהר ולא יודעת מה זה לישון ושלא היה לילה שלא ישנה במיטת ההורים פתאום הגשימה מה שנראה לפני התהליך כחלום לא מציאותי בו היא נרדמת וישנה לא סתם במיטה שלה אלא בחדר שלה וישנה כעקרון כל הלילה . במהלך חצי שנה (כלומר מרגע הלידה) לא זכינו לישון. תינוקת ערנית וסקרנית בטירוף שלא יודעת מה זה לישון ועקב כך גם הוריה לא זוכים לכך.

בזכות המהפך שהתינוקת עברה מרגע תחילת הייעוץ (השינוי אף היה מהיר מאוד- כיומיים) החזרנו אף אנחנו צלם אנוש לעצמנו והפסקנו להלך כזומבי. מה שלא פחות חשוב ואף יותר – כיוון ששינה היא חלק חשוב מהתפתחות תקינה של תינוקות סוף סוף זכינו לשקט הנפשי בזכות הידיעה שכעת מלוא הצרכים של התינוקת ממומשים.

כמובן גם ניתן היה לראות את ההבדל על התינוקת בהתנהגותה, למשל כשהיא מקיצה בבוקר(!) מאושרת וכעת כל בוקר מתחיל עם חיוך על פני כל בני המשפחה כולם.

יותר מזה לא צריך!

לא נותר אלא להודות מקרב לב. תודה רבה!!!

 

רמת חן

תודה על ההשקעה והתמיכה בימים היותר קשים שעברו עלינו, בהם היית לנו לאור

אור יקרה, 

את מיוחדת ונדירה כל כך, ומתאימה לתפקיד.

תודה על ההשקעה והתמיכה בימים היותר קשים שעברו עלינו,  בהם היית לנו לאור!

יש משהו בנתינה שלך, שהוא מאוד אמיתי ואינו מחכה לתמורה. זוהי, לדעתי, נתינת אמת שלא על מנת לקבל פרס. נתינה כזו חייבת לתת תוצאות טובות. אני מאחלת לך שנים רבות של עשיה.

 

קרית אונו

אור יקרה, 

הכל התחיל דרך פוסט בפייסבוק, שאמרתי לעצמי מה הסיכוי בכלל שאזכה?!?!?מסתבר שזכיתי, ולא זכיתי רק במבצע אלא זכיתי להכיר אדם מיוחד ומנוסה מאוד אשר לימד והעניק כלים, עם המון רגישות לצרכי הילד וההורים והכי חשוב אנושי מאוד.

 

ישנה התייחסות בראש ובראשונה לרגשות הילד, הכל נעשה בצורה שטובת הילד גוברת עם גבולות ברורים כמובן. הייתה התייחסות גם לרגשות ההורים, במיוחד ברגעי משבר והלקאה עצמית וכמובן מילים תומכות ומפרגנות שהיה צורך בכך.

 

זה המקום אני חושבת להודות לך, על הליווי , הפיקוח, על ה"נו נו נו" , ועל ה"כל הכבוד", ועל הפרגון בריקודי ניצחון....

הייתי סקפטית ברמות מטורפות, לא האמנתי בכלל שאגיע לשלב 4 הנכסף... הוא מרגיש כמו חלום מתוק שלעולם לא יגיע ולמען האמת הוא הגיע, וכשהגיע התבאסתי קצת...המטרה הושגה, היום אנחנו משכיבים במיטה עם חיבוק ונשיקה ונרדם לבדו...ואנחנו ישנים לילות שלמים....כמובן שיש פה ושם שיניים, צינון, סתם בכי מתוך שינה, בייביסנס סורר שמקפיץ את כל הבית על הרגליים, אבל... המטרה הושגה! הוא למד להרדם בעצמו!

 

ואנחנו למדנו את השיעור הכי חשוב בהורות לדעתי, להיות תמיד קשובים ורגישים לצרכי הילד...

 

הדבר החשוב ביותר מבחינתי במהלך התהליך היה הלימוד שלי להבנה והקשבה. ההסברים והעברת הרעיונות נעשו בצורה מצויינת, סבלנית, מתן כלים להתמודדות, וכמובן בקרה לוודא שהובן והופנם.

 

תודה על הכל!

נתניה

"היית זמינה בסמס/מייל/טלפון תמיד עם תשובה ועידוד"

הגענו לתהליך עייפים, תשושים, סקפטיים וחושבים שכבר עשינו הכל, פגשנו בך, חייכנית ומלאת בטחון וניסיון ועשייה.

אין ספק שהרקע שלך כגננת והדוגמאות שנתת השרו עלינו ביטחון.

יצאנו מהפגישה די מבולבלים ועמוסים בהמון פרטים ובעיקר שאלה אחת שמהדהדת: זה באמת אפשרי?

אז חודשיים היינו בתהליך, התחלה קשה ומאתגרת, הרבה סימני שאלה, האם נהגנו נכון? האם זה הדבר הנכון לעשות? ומה עושים אם...?

היית זמינה בסמס/מייל/טלפון תמיד עם תשובה ועידוד.

בסופו של התהליך דניאלה נרדמת בקלות, במהירות והכי חשוב עצמאית.

 

תודה על הכל

אמא ואבא של דניאלה 

הוד השרון

"לכל ההורים שלא ישנים מספיק טוב בלילה"

לכל ההורים שלא ישנים מספיק טוב בלילה...

לפני מספר חודשים החלטנו לעשות מעשה ולהיעזר ביועצת שינה כדי לסייע לבתנו דניאלה להירדם באופן עצמאי וכדי להחזיר לעצמנו שנת לילה רצופה (יחסית).

הגענו לאור בעקבות המלצות ופרסום בפייסבוק ופגשנו אישה מקסימה, שידעה לתאר את החוויות שלנו ולתת לנו ייעוץ קונקרטי וטיפים מעשיים שעשו שינוי באופן מיידי.

גם החודשים שלאחר שיחת הייעוץ נשאו פרי, ההנחיות של אור היו ברורות, מדויקות ואפשרו לנו ליישם ולהשיג את המטרה המיוחלת.

כמובן שיש עוד התעוררויות בלילה בזמן מחלה או שינוי, אך מרבית הלילות שקטים ורגועים יותר ודניאלה ואנחנו שמחים יותר.

 

החלום הורוד שהבטחת לנו בתחילת התהליך, והיינו די סקפטיים לגביו, התגשם

יש לי עדכונים טובים, ואכן נראה שהתהליך שלנו הסתיים.עמיתי ישנה כבר לילה שלם, וגם שנות היום שלה ממש טובות רוב הזמן.אפשר להגיד שהחלום הורוד שהבטחת לנו בתחילת התהליך והיינו די סקפטיים התגשם.. נכון היה לפעמים לא קל, והיו רגעי משבר,  אבל היה כל כך שווה את זה.לפני שהגענו אלייך, קראתי הרבה על השיטה ואני יכולה להגיד שדי ידעתי את הרוב בתיאוריה  אבל לא היה לנו סיכוי ליישם ולצלוח את התהליך בלעדייך.מתינוקת שהיתה ישנה איתנו במיטה, נרדמת רק עם ציצי או קפיצות מתישות על הכדור ומתעוררת מס פעמים.. ושלא נדבר על שנות היום הקצרצרות.. היא עכשיו ישנה במיטה שלה, נרדמת עצמאית וישנה לילה שלם! תודה תודהה

 

"לא להתבייש לפנות לאור ייני המקסימה"

לאור ייני המדהימה !

החלטנו אני ובעלי לפנות אלייך רק בגיל עשרה חודשים ,היינו דיי מיואשים ועייפים ,

לביא שלנו היה עושה לנו  צרות עם השינה ,לא היה יודע להרדם לבד ,אלא רק בעזרת ניענועים קפיצות ואפילו ריצות בחדר .

למרות שבעלי לא האמין בתהליך זה, נטעת בליבנו תקווה שיום אחד זה פשוט לא יהיה, ולביא שלנו יישן לבדו !!!

אנחנו רוצים להודות לך על ההקשבה , הסבלנות , ההבנה והגישה הכל כך רכה שלך ....

היכולת שלך להבין ולהכיר מקרוב את נפשו הרך של תינוקינו , אך גם את היאוש והחוסר סבלנות שלנו , המבוגרים , פשוט  הדהימה אותנו כל פעם מחדש .

בעזרתיך  הנחושה, למדנו לחבק , לאהוב ולהבין  יותר את  החשיבה של לביא אך עם כל זה גם להציב גבולות ברורים תוך כדי שמירה על המינון  הנכון .

היום אחרי תהליך מייגע וטובעני לביא נרדם תוך כמה דק'  בלול שלו בלי נענוע !!!

אנחנו פונים לכל הורה בישראל שרוצה רוגע ,שלווה ,וטיפים נחוצים לשינה ,לא להתבייש ולפנות לאור המקסימה !!!

בשורות טובות והצלחה לכולם !!

 

17.5.15

"תודה רבה אור, שהארת לנו את הבית בחזרה"

כמה מילים על הדרכת הורים שעברנו אצל אור:

לא חשבתי שאצליח להינות מאחה״מ שקט ושליו ללא עימותים ומתחים:יש לנו פעוט בן 2.8 ותינוקת בת חצי שנה.הבן אנרגטי, שובב ו״בגיל ההתבגרות״ שלו.לפני שפנינו אלייך, היינו בעבר בהדרכת הורים קבוצתית אבל הרגשתי שחסר היחס האישי והמיקוד, מישהי שתדע לכוון ולשים מראה ולראות מעבר.כבר לאחר הפגישה הראשונה איתך ידענו שאנחנו רוצים להמשיך לקיים מפגשים, הצלחת בפגישה אחת להאיר את עינינו.התחלנו בשיחות אישיות בטלפון (יותר פרקטי וממוקד) והאמת בהתחלה הייתי סקפטית שבשיחה של חצי שעה זה יניב תוצאות.אני זוכרת שבשיחות הראשונות כל הזמן הייתי אומרת לך ״נו למה אין שיפור, אין שינוי״ וגרמת לנו להבין שהשינוי למעשה הוא בנו! והוא איטי ועם המון עבודה נגיע לשם. הייתי אמא מתוסכלת רוב הזמן, עצבנית וחסרת סבלנות, שנאתי את שעות אחה״צ וחשבתי שלעולם לא אצליח להינות עם הילדים שלי.וכך עברו הימים והשבועות ובכל שיחה איתך הייתי ממלאת את הדפים וכותבת את ההנחיות, והכלים שנתת לנו, ופתאום, תוך תקופה קצרה יחסית, היה כיף ללכת לגן לאסוף אותו, והיה כיף לעשות פעילויות אחה״צ והיו גם ימים של לרבוץ כך סתם בבית.נכון שלא תמיד הכול ורוד, ותמיד, דאגת להדגיש זאת, יהיו משברים והתנסויות אבל כיום אנחנו מצויידים עם כלים ועם תובנות שהענקת לנו.מעבר להדרכת הורים הנפלאה שעברנו ועדיין עוברים, אני אישית עברתי תהליך פנימי עם עצמי, הצלחתי ואני עדיין לומדת לעבוד על התיסכולים שלי וזה ניכר בהווי בבית.אז תודה רבה אור שהארת לנו את הבית בחזרהממליצה מאוד בכיף ובאהבה.

 

כחודש אחרי סיום התהליך כתבה מירי המלצה לאמא אחרת בפייסבוק...

 

אני יכולה להגיד לך שכל יום בסוף היום, לפני שהתחלנו תהליך עם אור, הייתי נכנסת למיטה ובוכה! פשוט ככה בוכה! למה דווקא הילד שלי מתפרע, לא מקשיב, מרביץ, צוחק לי בפרצוף וכו׳ עד שהחלטתי לעשות לזה סוף כי לא ייתכן שככה כל יום אחה״צ שלי ייראה בייחוד שיש לי עוד תינוקת, פנינו לאור המדהימה וכבר בפגישה הראשונה הבנו שהתהליך שנעבור הוא לא בילד אלא הוא למעשה התהליך שלנו כהורים, לדעת איך להתמודד עם סיטואציות מסויימות, להבין שזה הילד! ואפשר בהחלט להעביר אחהצ בנעימיםאני יכולה להגיד לך שאחרי חודשיים של תהליך לא להאמין שאני מחכה לשעות אחה״צ ושממש היום ואתמול הוא איתי בבית כי לא מרגיש טוב ואני כבר לא חרדה מזה אלא כיף לי! נכון, יש ימים גם קשים יותר של עקשנות ומרדנות אבל כיום אני יודעת להתמודד עם זה. נכון גם שבטח את אומרת לעצמך כמו שאני אמרתי ״לשלם על זה כסף איזה מעצבן וביזבוז״ אבל האמת שווה כל שקל! ואם אני מרשה לעצמי לשבת במסעדות, לקנות לי מידי פעם בגדים אז שזה לא ירתיע אותך כי זה שעור לכל החיים! בהצלחה!

 

20.7.15

"אם יבוא אליך זוג סקפטי - תשלחי אותו אלי"

אור היקרה מי היה מאמין שאני רושמת לך פוסט על הקיר נראה כאילו אתמול ישבנו אצלך במשרד ואמרתי לך חחחח אוריה לא תישן ב20 חבל על הזמן והעבודה שלך ואת ישבת שם רגועה ושקטה ואמרת לי חכי ותראי.. היה תהליך מדהים שבסופו קיבלנו ילדה מושלמת וישנה לבד במיטה שלה, קיבלנו זוגיות אחד של השני ששכחנו שנמצאת שם בכלל, קיבלנו זוג הורים רגועים לא עצבנים לא מתוסכלים שנהנים משקט ב20 בערב מי היה מאמין! חזרנו לעשות מה שכל זוג נורמלי עושה חזרנו לאכול ביחד להתקלח לעשות כלים לא ללכת על קצות האצבעות ואפילו להוריד את המים בשירותים! אז תודה רבה לך אור על כל מה שנתת לנו על העזרה והתמיכה ההיענות בשעת צורך ועל האמונה הזאת שנצליח... מאחלת לך הצלחה בכל מה שתעשי ואם יבוא לך זוג סקפטי כמוני שישב לך במשרד ויצחק תשלחי אותו אלי.... שלך 

1.2.15

הרגשתי שמבינים אותי

טוב, אז משכתי הרבה זמן כי אני שונאת פרדות.

כל הזמן מהדהדת לי השורה שבעלי אמר לי כל פעם שהעלתי את הרעיון להביא יועצת שינה.

"אנחנו יכולים לעשות את זה לבד". הרי מדובר בילד שני, ואנחנו כבר למודי נסיון...

אז ניסינו. לילה ראשון החזקתי מעמד 40 דקות של צרחות, ולילה שני כבר היתי מחושלת והחזקתי מעמד שעה וחצי (ואז כמובן ריצה לחדר ברגשות אשם מטורפים, ומה לעזאזל אני עושה לילד שלי שרק רוצה את אמא שלו- זה הרי צורך בסיסי גם בגיל שנה וחצי).

אחרי זה אמרתי No More !!!

אנחנו צריכים עזרה!

במקרה (או שלא) הגענו אל אור. כבר מהתחלה היתה כימיה והשיחה זרמה. הרגשתי שמהצד השני מבינים אותי.

אחרי שבוע נפגשנו, נשאלנו שאלות, ושאלנו, והרגשנו שאולי סוף סוף אחרי שנה וחצי באמת נזכה לישון לילה שלם.

תחילת התהליך נקבע ליומיים אח"כ. מודה שהיה מאתגר, אבל זה לא כזה קשה כמו שדימיינתי.

אחרי מספר ימים ראינו שינוי. פתאום היקיצות התמעטו עד שאחרי חודש כבר הצלחנו לישון לילה שלם. אז כמובן שעשינו טעויות בדרך, אבל בבוקר אור דאגה לתקן ולעודד שאנחנו בדרך הנכונה, ואוטוטו זה נגמר. ובלי ששמנו לב זה באמת נגמר (טפו, חמסה, שום בצל- מרפי עדיין מגיח מדי פעם).

אז איזה עוד שיעור למדתי?

שגם כשיודעים מה צריך לעשות- ואת התאוריה ידעתי יפה מאוד, וגם ידעתי לדקלם אותה לאור :), ולענות יפה על השאלות של עצמי- גם אז אנחנו לפעמים צריכים את העזרה הקטנה ואת המילה הנכונה.

אז תודה לך אור שהיית שם בשבילנו כשהיינו צריכים, ושלימדת אותנו להיות הורים קצת יותר טובים.

 

אז עכשיו אצלנו הכל בסדר, צוציק הולך לישון בשש וחצי (גם לפי השעון החדש) ומתעורר בין חמש לשש. מבחינתי זה סבבה.אז מה עוד רציתי להוסיף?1. שאני שמחה שהלכנו על זה.2. שבאסה שלא הלכנו על זה עוד לפני שנה3. שהכי כיף שעברנו את זה איתך - וגם כשהיקיצות של הצוציק באמצע הלילה היו נראות לנצח, ידעת בדיוק מה להגיד בבוקר כדי שנמשיך ונשתפר ביום למחרת..

4. לכל הזוגות המתלבטים - תגידי להם ממני שלא יתלבטו יותר. שילכו על זה עוד אתמול ובעוד חודש יהיה להם ליל כלולות- כל לילה :)

אה, ואני כבר עובדת על עוד לקוחה פוטנציאלית (חברה שלי שאני לא מפסיקה להתרברב בפניה שלישון לילה שלם עם ילד בן שנה זה אפשרי - אז לדעתי היא תישבר עוד מעט)

2.14

סבלנות שלא מובנת מאליה

נכנסתי לתהליך מבולבלת וחסרת אמונה שמשהו יכול לעזור לילד שלי ולי, מאחר וכבר התנסתי בתהליך שינה אחר שלא צלח, ולדעתי הסיבה המרכזית זה הלווי היום יומי שכולל שיחות טלפון.בשיחה הראשונה עם אור לא האמנתי שאגיע למקום הזה שאני כותבת לה תודה! בכל פעם שראית הורים שמודים לה שאלתי אותה: מה? מתי אני אשן כל הלילה? וכמובן שבסבלנות שלא מובנת מאליה, ענתה לי אור שגם תורי יגיע.והנה, צדקת.לאורך כל התהליך היית שם ב 100 אחוז ואפילו יותר.בעלי אמר לי באמת כל הכבוד לאור, שהיא יכולה לשמוע ולהכיל אותך כל כך הרבה זמן.אז באמת תודה ענקית לך על הזמן והנתינה, ועל שמעולם לא דחית אותי והיית שם בשבילנו . 

12.14

הכל נעשה תוך הבנה והכלה מלאה של הצרכים של מיקה

פניתי לאור בחודש האחרון של חופשת הלידה שלי ורגע לפני שמיקה נכנסה לגן, שוחחנו קצת ובעזרתה הבנתי שזה לא התזמון הנכון בשבילי להתחיל את התהליך, אור מיוזמתה פנתה אלי שוב כעבור חודשיים בתזמון מושלם בו היינו אובדי עצות מה עושים עם הדבר החמוד הזה שמתעקש להירדם עלינו ומתעורר פעמים שלוש בלילה, נפגשנו וכעבור שבוע התחלנו בתהליך.. לשמחתינו מיקה הגיבה מאוד מהר ובחיוב לתהליך וההרדמות הלכו והתקצרו מידי יום.... גילנו ילדה חדשה אהובה ומאוד מאוד ברורה – אנחנו כבר לא מתוסכלים מנושא השינה כי הכול ידוע- מתי עייפה ומתי לא ולמה לא...

אחד הדברים החשובים שלמדתי בתהליך היה להקשיב לאור, זה היה מאוד קשה בהתחלה ולכול "רעיון" חדש של אור מצאתי את עצמי מתנגדת.. לא לתת מוצץ?  לא להאכיל בלילה? להרדים רק במיטה? תוך כדי תהליך פשוט למדתי להרפות מהאינטואיציות שלי ולנסות לזרום עם אור, הכול נעשה תוך הבנה והכלה מלאה של הצרכים של מיקה שזה אחד הדברים שהיו הכי חשובים לי ועליהם לא הסכמתי להתפשר-  ואור כמו עם כול דבר ( גם עם ההתנגדיות שלי :-) ) זרמה איתי בהבנה וסבלנות גדולה  - מומלץ!

1.15

!!!שינוי של 180 מעלות

ניב היה תינוק שנרדם רק בנענוע בידיים או על הציצי בהנקה, אם היה מתעורר בלילה (והיה מתעורר מספר פעמים בלילה) היה נרדם רק איתי. ואצל בעלי היה נשאר ער עד שאני הייתי מגיעה, לפעמים היו לו חלונות ערות של כמעט שעתיים בלילה ששום דבר לא היה מחזיר אותו לישון, ניסיתי מספר פעמים לעבור איתו תהליך של הירדמות עצמאית אך הכישלון היה גדול.

התהליך עם אור היה מדהים- חודשיים שלמים ליוותה אתנו מדיי יום, הגיבה בצורה מפורטת עם הסברים והנחיות לטבלת סיכום שינה ששלחנו כל בוקר (או צהריים)

הרגשנו שהולכים איתנו ממש בצעדים המתאימים לנו ולילד ולא בקפיצות גדולות על מנת לסיים את התהליך...

 

כיום ניב ישן לילה רצוף (כמובן למעט מקרים חריגים שלא מרגיש טוב או רעשים חזקים של ברד/רוח שמעירים אותו), אחרי טקס שינה הוא שוכב במיטה אנחנו יוצאים מהחדר והוא הולך לישון.

במהלך היום הוא גם נרדם עצמאית במיטה ללא שום תלות מלבד המוצץ שלו.

פתאום אמא היא כבר לא גורם תלות, אבא גם מרדים ונוכח וניב בוטח בו.

פשוט שינוי 180 מעלות!!!

11.14

"הפכת אותנו למשפחה מאושרת"

אור היקרה,עברנו בהנחייתך תהליך מופלא, כמשפחה וכל אחד לחוד.

לפני שהתחלנו את התהליך כל הרדמה נמשכה כמעט שעה, מצאנו את עצמנו עולים ויורדים במדרגות, קופצים על כדור פיזיו, מתנדנדים על כורסת הנקה ויוצאים לטיולים ארוכים- הכל רק כדי שהנסיך הקטן ישן. עידו היה מתעורר כל שעה בלילה, ושוב היינו צריכים להשקיע מאמצים בהרדמה. כשהגענו לנקודת הייאוש, שיטוט קצר בגוגל הוביל אותנו אלייך, אחרי שיחת טלפון אחת מיד ידענו- את תפתרי לנו את הבעיה :)היום, שלושה חודשים אחרי פגישתנו הראשונה, עידו עצמאי בכל הקשור לשינה. לימדת אותנו לקרוא את סימני העייפות שלו ולהכין אותו לשינה ומרגע שאנחנו מכניסים אותו למיטה הוא נרדם לבד ובלי שום עזרה. הלילות הפכו להיות שפויים וגם כשעידו מתעורר באמצע הלילה, הוא לא זקוק לנו ונרדם שוב לבד וכך הגענו למצב האידיאלי והוא ישן כל לילה כ-11 שעות רצוף (!!!)

כשרק התחלנו את התהליך, סיפרת לנו שבסופו עידו ירדם לגמרי לבד, ישן צהריים יותר מחצי שעה ולא יאכל יותר בלילה- התמונה שציירת לנו נראתה לנו רחוקה ולא האמנו שזה אפשרי. בזכות התמיכה שלך, הסבלנות, הרצינות, הליווי היומיומי ובכך שלא ויתרת לנו גם כשהרמנו ידיים (וזה קרה לא מעט) הפכת אותנו למשפחה מאושרת. סבתא סימה שמטפלת בעידו וזוכה בעצמה לקצת מנוחה במהלך ביום, זוג הורים שכל ערב זוכים לבלות יחד ועידו אחד- שמח, רגוע ובטוח בעצמו.

 

אור, שמחים על הזכות שנפלה בחלקנו ללמוד מאשת מקצוע כמוך, תודה רבה! ללא ספק החזרת את השפיות לחיינו J

 

 

3.15

!שמחה ומאושרת שזכיתי להכיר אותך

אור היקרה, שמחה ומאושרת שזכיתי להכיר אותך! התחלנו את התהליך ביום רביעי ולא האמנתי שיהיה שינוי, חששתי מאוד להתחיל בתהליך. בזכותך, בזכות ההדרכה שלך ובזכות התהליך שאנחנו עוברים , לידור נרדם לבד במיטתו. לא האמנתי שזה יקרה מתישהו...והינה בזכותך זה קרה!תודה רבה על הכל שתהיה לכולנו שנה של התחלות חדשות ושמחות!

31.8.15

"בעזרתך הבנו את עילאי שלנו... היום אנחנו מבינים מה הוא צריך בדיוק בזמן"

אור היקרה,

רצינו להגיד תודה רבה רבה על כל התהליך שעברנו וכמובן על זה שהצלחנו בו.

בתחילת התהליך תיארנו לעצמנו שזה לא יהיה פשוט אבל לא חשבנו שעד כדי כך קשה ובכל זאת זה היה שווה את זה.

תחילת התהליך היה החלק הקשה של התהליך כי הילד בכה כי לא הבין פתאום מה קורה ולמה הדברים השתנו, אפילו חשבנו לעצמנו שאולי אנחנו הורים לא מספיק טובים כי בכל זאת זה הילד הקטן שלנו שבוכה, אבל לאט לאט התחלנו להבין ולזהות כל מיני סוגים של בכי ולא להתרגש מכל בכי שלו. וגם כשהיה לנו מאוד קשה תמיד הזכרנו לעצמנו וגם לו שזה שאנחנו בעצם עושים את זה כדי לעזור לו שישן טוב יותר וכך גם יתפתח כמו שצריך...

התהליך עזר לו גם לישון יתר טוב בלילה בלי יקיצות וגם לנו כמובן, אבל גם התחיל לישון בצהריים יותר מחצי שעה ועל זה כמובן גם הסבתא שטיפלה בו מודה לך שגם לה נהיה קצת יותר קל גם לנוח קצת וגם כי הוא היה יותר רגוע אחרי שינה יותר ארוכה.

היום אפילו יש לנו אפשרות ללכת איתו לטיולים בעגלה וכשהוא עייף הוא נשכב ונרדם, משהו שלא היה עושה לפני התהליך הזה והיה קשה לכולנו לצאת מהבית איתו.

 

אז אור,

נשאר לנו רק להגיד תודה , על ההקשבה, הסבלנות, על הזמינות בכל דרך שהיא, על המקצועיות שלך-שתמיד הייתה לך תשובה שבאמת הוכיחה את עצמה ברגע האמת גם אם לא האמנו בזה שזה יכול לקרות.

בעזרתך הבנו את עילאי שלנו שזה שהוא בכה זה לא כי היה נודניק ועשה זאת בכוונה אלא כי היה עייף מידי וכנראה שלא הבנו את זה בזמן וזה היה מתסכל בשביל כולנו, והיום אנחנו מבינים אותו ומה הוא צריך בדיוק בזמן וגם הוא מבין אותנו ואת הגבולות הברורים שקיימים.

 

אז באמת, למרות שהתהליך היה ארוך ולפעמים קשה וכמעט התייאשנו, היום אפשר לומר שזה היה שווה את הכל...אז תודה.

 

7.9.15

נתת לנו את הכלים להתמודד עם סיטואציות יומיומיות בצורה רגועה ומלאת ביטחון

הגענו אלייך לפגישה כשניב היה כבר בן שנה וחצי, שנה וחצי שבמהלכה לא ישנו, לא נהנהנו מהזמן המשפחתי, מאוד עייפים ובעיקר מתוסכלים. מרגישים שנכשלנו ולא מבינים היכן אנו טועים.

כבר מהרגע הראשון הצלחת ליצור אצלינו תקווה, אמונה שאת יודעת מה את עושה ושתצליחי לעזור לנו. וכך בדיוק היה. השיחות איתך הוא מאוד פוריות, מלאות מקצועיות. 

אני רוצה להודות לך על היצירתיות שלך והיכולת להתמודד עם כל מצב בצורה שלווה ונינוחה, להתאים לנו את הפתרון בהתבסס על הצרכים והמגבלות שלנו.

אנחנו עשינו שינוי משמעותי לא רק בשינה אלא בכל הגישה שלנו כהורים. נתת לנו את הכלים להתמודד עם סיטואציות יומיומיות בצורה רגועה ומלאת ביטחון ועל כך אנו מודים לך מאוד.

 

תודה על לילות מלאי השינה :)

7.9.15

תודה על הביטחון שנתת לי כאמא

לקח לנו המון זמן לכתוב את השורות האלה. התחלנו תהליך של יעוץ שינה עם אור לפני עשרה חודשים, כשעומר היה בן שנה וחצי. הקנינו לו הרגלים מאוד לא נכונים, כשהעיקרי היה הרדמה בהנקה בלבד. המצב היה כ"כ גרוע שהוא היה מתעורר לפחות שלוש פעמים כל לילה לינוק, שנות היום שלו היו מאוד קצרות, ובעיקר - הוא לא ידע להרדם לבד.הגענו לאור מאוד מאוד סקפטיים, בעיקר כי הבנו שזה לא "מטה קסמים" וכרוך בעבודה קשה. את אמריקה היא לא גילתה לנו, לא בפגישה ולא אח"כ. היא פשוט נתנה לנו כלים, יום יום, להתמודד עם הקשיים וללמד אותו להתמודד עם הקשיים. הרבה פעמים בכלל גילינו שהקושי אצלנו ולא אצלו. עשרה ימים אחרי כבר ישן לילה שלם בלי להתעורר. ואחרי ליווי צמוד של חודשיים נפרדנו מאור והמשכנו לבד.יש כל הזמן עליות וירידות, תמיד יש רגרסיות, אבל אנחנו יודעים להתמודד איתן. ומעבר לשינה, בזכות הכלים שקיבלנו, אנחנו גם יודעים להתמודד עם אתגרים אחרים בהורות וסביב כל הסיפור הנהדר הזה שנקרא "בדיקת גבולות" ברמה היומיומית.אור, תודה גדולה לך שהחזרת לנו את השינה בלילות, את הזמן המשותף בערב. ותודה על הבטחון שנתת לי כאמא שיודעת מה היא עושה ושעזרת לי להפטר מהרבה מאוד הססנות.מיותר לציין שאנחנו ממליצים על תהליך ליווי השינה בכל פה. לקרוא לבד מדריכים באינטרנט זה פשוט לא אותו דבר. וכמובן שנמשיך להעזר ולהתייעץ גם בהמשך.

14.11.15

למדתי להציב גבולות בצורה רגועה וברורה יותר

אור, השתתפתי בקבוצת ההורים שלך בתל אביב. 

אני שמחה שלא פיספתי אף מפגש. כל מפגש עניין אותי בפני עצמו, ובעקבות הסדנא הרגשתי שינוי בגישה גם של הילדים וגם שלי. המפגשים נתנו לי כלים להתמודד בבית, ולהציב גבולות בצורה רגועה וברורה יותר.

היתה לי הזכות להכיר אותך, ללמוד ממך המון דברים חדשים וליישם אותם.

אני רוצה להודות לך, על שהענקת לי הזדמנות להיות אמא יותר טובה.

היה פשוט מקסים ומיוחד, ונגע בליבי מאוד.

אור, את מקסימה, שלווה, רגועה, מצחיקה, וההנחיה שלך פשוט מדהימה.

במילה אחת- תודה!

 

 

 

1/2016

תודה על הנכונות להתגמש, כדי שהדברים יעשו בצורה הכי מדוייקת עבורי

בתור אם יחידנית, ובן אדם מאוד מהוסס באופיי, היה לי ברור שיהיה לי מאוד קשה לעמוד בנחישות בתהליך של הקניית הרגלי שינה לבת שלי ועם זאת היה לי ברור שזה דבר שחייב להיעשות- כדי להחזיר לי את הדבר הבסיסי הזה שנקרא שינה.. אבל גם למענה, למען איכות השינה שלה וההתפתחות שלה ולמען העצמאות שלה.

 

בזכות הביטחון שלך בדרך היה ברור לי שהכיוון נכון, הודות לליווי הצמוד, לעידוד ולתמיכה יכולתי להאמין בדרך ולהמשיך עד שעבר השלב הקשה ומנקודה מסויימת- הכל פשוט זרם בקלות.

 

תודה על הסבלות האין סופית שלך לקצב שלי, על הנכונות להתגמש כדי שדברים יעשו בצורה הכי מדוייקת עבורי, תודה על הידע והמקצועיות, ועל הזמן שהקדשת להעביר לי אותם ותודה על האמון שלך בי ובבת שלי באפשרות שנצליח!

.. וכמובן- תודה שהחזרת את השינה לחיי!

 

 

3.7.16

הרגשנו שאנחנו לא לבד במסע המפרך של חינוך וגידול ילד

אור היקרה, אני כותבת לך תודה ברגשות מעורבים-מצד אחד הקלה ואושר על סיום תהליך היעוץ שינה, ויעוץ חיים שקיבלנו ממך, ומאידך עצב כי זהי פרידה ממך ומידך המכוונת והמרגיעה. התהליך שעברנו אצלך, שאני עוד לא מאמינה שהצליח והילדה בת השנתיים הדעתנית והחזקה שלי קיבלה את המציאות ונרדמת באופן עצמאי במיטתה ללא בכי :0 ,היה מורכב רגשית, מתיש, מפחיד, והפגיש אותנו ההורים עם חלקים ורגשות לא פשוטים בתוכנו, והביא אותנו לקצה. אך כפי שאת תמיד נוהגת לומר- בעיית שינה היא סימפטום, ונגענו בשורשים של גידול וחינוך של ילד. הדרכת אותנו בכל נושא ובכל שאלה שהיתה לנו באמפתיה, הכלה, רגישות וחוכמה גדולה. היית זמינה לנו כל הזמן, והרגשנו שאנחנו לא לבד במסע המפרך של חינוך והצבת הגבולות באהבה לילדתנו. יעוץ השינה שלך זו המתנה שהענקנו לעצמנו להיות הורים טובים יותר, ואנו מודים לך עליו ומאחלים הצלחה בהמשך דרכך המקצועית והאישית, ומאחלים לכל זוג הורים מותש מיואש ומתוסכל להעזר בשירותיך!

11.9.16

לא מרשה לתת לילדים לבכות אפילו שניה

רואה כתבה בערוץ 2 על שינה של תינוקות ורק מודה לאל, למזל, לאינטיאיציות, ש"נפלנו" עליך כיועצת שינה.שוב ממליצה על אור היקרה, מכל הלב. שלא מרשה לילדים לבכות אפילו שניה (וגם לא לאמהות שלהם), שלא מודדת בדקות או שניות כמה יחס ניתן להם, שעוזרת ללמד גבולות והלמידה הזאת מלווה אותנו בכל שלב בחיים, גם הרבה אחרי שהתעוררו. אוהבים אותך.

7.3.17

המידע שהועבר לנו היה מדויק

הגענו אל אור כשאנחנו "מורגלים" בהרדמות של חצי שעה- שעה שלמה, בלקום 5-6 פעמים כל לילה, בסיבובים אינסופיים בלילה ברכב ועל העגלה.

היום ענבר ישנה רצוף, ישנה חזק, ונרדמת מיידית. משהו שנראה כמו חלום  בתחילת התהליך.

כל המידע שהועבר לנו במהלך התהליך היה מדוייק. הרגשנו שהיא עושה מעל ומעבר, ואפילו שהיא לא ראתה את ענבר הרגשנו כאילו היא מכירה אותה.

אור לא תלמד את הילד. היא תלמד אתכם איך להיות הורים טובים ועירניים. תסמכו עליה!

7.3.17

!!!את אלופת האלופות

כמה כיף לכתוב את זה :) לפני התהליך היא התעוררה כל חצי שעה-שעה וחצי, והיתה חוזרת לישון רק עם ציצי/ידיים. היום נרדמת לבד לבד וישנה לילה שלם ברצף :) (חמסה חמסה טפו טפו).

את אלופת האלופות! שמחים כ"כ שבחרנו ללכת על זה ושבחרנו בך ללוות אותנו בתהליך הזה. הרגשנו שאנחנו יכולים לסמוך עליך בעיניים עצומות בתהליך. היית קשובה לנו לאורך כל התהליך, והבנת שיש שלבים שגם אנחנו עוד לא בשלים לעבור אותם - וזרמת איתנו בלי להפעיל לחץ. היית זמינה לנו יום יום בטלפון/מייל ונתת יחס אישי לכל אורך הדרך. אנחנו לא חושבים שיש אופן בו יכולת להתייחס באופן יותר אישי מהאופן בו התנהלת מולנו. תהיי בטוחה שאני מדברת עלייך לפחות פעם בשבוע עם חברות שלא ישנות. אני ממליצה להן לעבור את התהליך ובארווווווווווווווווור!!! שרק איתך!

18.5.17

Please reload

bottom of page